Čitateľská anketa Moja naj kniha. Rozhodnite, ktorá kniha bude naj.

Naj 25 kníh

Naj 25 kníh podľa diváckeho hlasovania zverejených v ankete "moja naj kniha". 28. júna bolo spomedzi 100 naj kníh vybraných 25. V ďalšom televíznom prenose bude vybraných TOP 10 kníh a na jeseň jedna naj kniha. Tu je prehľad 25 kníh, ktoré získali najviac hlasov. Knihy si môžete lacno objednať cez internet.

 • 1984 - autor: George Orwell
  V románe 1984 George Orwell popísal svoju chmúrnu víziu dávno predtým, než sa stala skutočnosťou. Dielo dopísal v roku 1948 a obrátený sled čísel použil ako názov. Kniha 1984 postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Alchymista - autor: Paulo Coelho
  Alchymista patrí zrejme k najznámejším dielam autora mnohých bestsellerov Paula Coelha. Prostredníctvom symbolického jazyka alchýmie sa Paulo Coelho snaží sprostredkovať. Kniha Alchymista postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Anna zo Zeleného domu - autor: Lucy Maud Montgomeryová
  Kto by si nepamätal na Annu zo zeleného domu, sirotu, ktorú si adoptovali jednoduchí vidiečania, súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna, s bohatou. Kniha Anna zo Zeleného domu postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Babička - autor: Božena Němcová
  Príbeh Babička od Boženy Němcovej patrí k nesmrteľným klenotom literatúry a zároveň k vrcholným dielam autorky. Kniha vyšla po prvý raz v roku 1855. Autorka v nej spomína. Kniha Babička postúpila medzi naj 25 kníh.

 • Da Vinciho kód - autor: Dan Brown
  Da Vinciho kód z pera Dana Browna vyvolal okrem vlny nadšenia aj vlnu kritiky, a to najmä zo strany katolíckej cirkvi. Robert Langdon, harvardský vedec zaoberajúceho sa. Kniha Da Vinciho kód postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Egypťan Sinuhet - autor: Mika Waltari
  Egypťan Sinuhet je príbehom staroegyptského lekára Sinuheta, ktorý je neznámeho pôvodu a k svojim nevlastným rodičom, matke Kipe a otcovi Senmutovi, sa dostal na rieke v. Kniha Egypťan Sinuhet postúpila medzi najkrajších 25 kníh.

 • Harry Potter a Dary smrti - autor: J. K. Rowlingová
  Harry Potter a Dary smrti je siedmou knihou zo série Harry Potter od J.K. Rowling, pred ňou vyšli Harry Potter a Kameň mudrcov, Harry Potter a tajomná komnata, Harry. Kniha Harry Potter a Dary smrti postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Hlava XXII - autor: Joseph Heller
  Hlava XXII Josepha Hellera je jedným z najdôležitejších protivojnových diel, ktoré vyšli po druhej svetovej vojne. Satirická novela si získala čitateľov a čitateľky na. Kniha Hlava XXII postúpila medzi naj 25 kníh.

 • Chatrč - autor: William Paul Young
  Chatrč je svetovým bestsellerom, ktorý vznikol bez úmyslu knižného vydania. William Paul Young ju napísal pre svojich šesť detí, aby lepšie pochopili svojho otca a Boha. Kniha Chatrč postúpila medzi najlepších 25 kníh..

 • Ja, Malkáč - autor: Ľubo Dobrovoda
  „Román smutno-srandovinový“, debut Ľuba Dobrovodu, si získal srdcia mnohých čitateľov a čitateliek a bol označený za jednu z najzábavnejších kníh slovenskej literatúry. Kniha Ja, Malkáč postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Jana Eyrová - autor: Charlotte Brontëová
  Charlotte Brontë popísala vo svojej knihe Jana Eyrová ženu v konflikte jej prirodzených túžob a spoločenských konvencií. Najznámejšie dielo Charlotte Brontë je čiastočne. Kniha Jana Eyrová postúpila medzi naj 25 kníh.

 • Krstný otec - autor: Mario Puzo
  Hlavná postava románu Krstný otec od Maria Puza je vodca tajnej organizácie. Zo svojho sídla na Long Islande spravuje obrovskú podzemnú ríšu, ktorej podliehajú stávkové. Kniha Krstný otec postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Malý princ - autor: Antoine de Saint-Exupéry
  Nesmrteľná rozprávka pre deti, ale najmä dospelých stále pripomína čitateľom a čitateľkám, že tie najlepšie veci v živote sú najjednoduchšie a najväčšie bohatstvo spočíva. Kniha Malý princ postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Mocipánov služobník - autor: Oto Malý
  Bývalý univerzitný učiteľ Oto Malý vydal čiastočne autobiografickú knihu Mocipánov služobník s podtitulom Venezuelský debakel. Hlavný hrdina Oliver, tridsiatnik bez. Kniha Mocipánov služobník postúpila medzi najkrajších 25 kníh.

 • Odviate vetrom - autor: Margaret Mitchellová
  Dramatický ľúbostný príbeh Odviate vetrom od Margaret Mitchellovej z obdobia americkej občianskej vojny dodnes patrí k najčítanejším románom a oscarový rovnomenný film z. Kniha Odviate vetrom postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Pán prsteňov III. Návrat kráľa - autor: J. R. R. Tolkien
  Profesor anglického jazyka a literatúry J. R. R. Tolkien najskôr napísal román Hobit v roku 1937, ktorým chcel priviesť k čítaniu svojich študentov, no spolu s nimi. Kniha Pán prsteňov III. Návrat kráľa postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Pýcha a predsudok - autor: Jane Austinová
  Pýcha a predsudok je najznámejší román anglickej spisovateľky Jane Austen. Klenot svetovej klasickej tvorby hovorí o tom, ako môže príchod mladého muža prevrátiť hore. Kniha Pýcha a predsudok postúpila medzi naj 25 kníh.

 • Raz aj v pekle vyjde slnko - autor: Pavel "Hirax" Baričák
  Kniha Raz aj v pekle vyjde slnko je debutom spisovateľa Pavla "Hiraxa" Baričáka, a zároveň je generačným románom alternatívnej, porevolučnej mládeže. Avšak v knihe si. Kniha Raz aj v pekle vyjde slnko postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Slovenské rozprávky - autor: Pavol Dobšinský
  Ponúkajú výber tých najkrajších slovenských rozprávok, zozbieraných medzi obyčajným ľudom, o čo sa postaral Pavol Dobšinský, slovenský spisovateľ, zberateľ a vydavateľ. Kniha Slovenské rozprávky postúpila medzi najkrajších 25 kníh.

 • Smrť kozy - autor: Rastislav Doboš, Jaroslav Bednárik, Peter Gašpar, Ján Petrek
  Nekaždodennú knihu poviedok zakliatu v Knihe Každodenných Emailov Smrť kozy majú na svedomí Jaroslav Bednárik, Rastislav Doboš, Peter Gašpar, Ján Petrek a ilustrátor. Kniha Smrť kozy postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • Súmrak - autor: Stephenie Meyerová
  Prvá kniha slávnej upírskej ságy Twilight od Stephenie Meyerovej, si získala čitateľov a čitateľky vo svete hneď po vydaní a okrem titulu bestseller dostala aj niekoľko. Kniha Súmrak postúpila medzi najkrajších 25 kníh.

 • Traja kamaráti - autor: Erich Maria Remarque
  V románe Traja kamaráti, podávajúcom plastický obraz Nemecka s príznakmi nástupu fašizmu a jeho morálneho úpadku, autor knihy Erich Maria Remarque opäť stvárňuje základné. Kniha Traja kamaráti postúpila medzi najlepších 25 kníh.

 • V znamení Hovna - autor: Jaroslav Rumpli
  Román V znamení Hovna od Jaroslava Rumpliho, finalistu súťaže Anasoft Litera 2009, tvoria paralelné príbehy troch protagonistov "z oboch strán smrti". Jeden príbeh od. Kniha V znamení Hovna postúpila medzi naj 25 kníh.

 • Večne spievajú lesy - autor: Trygve Gulbranssen
  Nórska rodová sága Večne spievajú lesy od Trygveho Gulbranssena je príbehom Daga Björndala, potomka zdatných medveďobijcov, hrdého muža úzko spätého s tradíciami svojho. Kniha Večne spievajú lesy postúpila medzi najkrajších 25 kníh.

 • Všetko alebo nič: Príbeh pokračuje - autor: Eva Urbaníková
  Pokračovanie bestselleru Všetko alebo nič od Evity Urbaníkovej prináša ďalšie osudy hrdinov: Lindy, Vandy a Jakuba, o ktorých sama autorka pre médiá uviedla: „Linda, Vanda. Kniha Všetko alebo nič: Príbeh pokračuje postúpila medzi najlepších 25 kníh.

Všetky naj 25 kníh si môžete objednať cez internet z pohodlia domova v internetovom kníhkupectve.